Měděné trubky pro solární kolektory

Měděné trubky mají své uplatnění také v oblasti solárních kolektorů. Jejich použití je na místě zejména v případě pokročilých selektivních kolektorů, kde se počítá s celoročním využitím sluneční energie.

Měděné trubky umožňují rychlou montáž (pájení, lisování, apod). V případě použití mědi je to také často stejný materiál s kolektory, což znamená nulový elektrochemický potenciál. Tím dochází k zásadnímu omezení rizika koroze.

Měď je pro účely solárních kolektorů ideální materiál také z toho důvodu, že dokáže odolat vysokým teplotám i tlakům. To znamená, že se dá předpokládat u solárních kolektorů s potrubím z mědi velmi vysoká životnost až několika desetiletí. Díky tomu patří měď oprávněně k předním materiálům, které se k výrobě solárních kolektorů používají.

Naše firma vám zajistí dodávku i řezání měděných trubek na požadovanou délku. V případě potřeby vám také můžeme nabídnout pravidelnou dodávku měděných trubek. Pokud máte nějaké dotazy ohledně našich měděných polotovarů a jejich dodávky, kontaktujte nás.