Nabízíme přířezy z mědi

Vážení zákazníci, sháníte měděné přířezy na míru? My vám je nabízíme v rozměrech dle vašich požadavků. Měděné přířezy na míru provedou naši zkušení pracovníci pomocí nejmodernějších strojů.

Měděné přířezy nacházejí své uplatnění při výrobě domácích spotřebičů, v elektrotechnice, v automobilovém průmyslu, v umění a v různorodých průmyslových odvětvích. Měděné přířezy nabízíme za atraktivní ceny.

Náš sortiment zahrnuje nejen měděné přířezy, ale také měděné plechy různých rozměrů, měděné desky, měděné pásy nebo měděné polotovary, které se používají např. k výrobě šperků.

Pokud máte zájem o měděné přířezy, měděné pásy, měděné trubky, měděné tyče, měděné plechy a další, neváhejte nás kontaktovat. Těšíme se na vás!

Klempířské polotovary z mědi

Měď je ideálním materiálem pro klempířské odvětví. Je to dáno její dobrou opracovatelností a dlouhou životností. Klempířské polotovary z mědi nabízíme v různých variantách. Najdete u nás měděné pásy, plechy, měděné tyče apod.

Měděné polotovary jsou nejen mimořádně odolné, ale také jsou oblíbené pro svoji bezúdržbovost. Měď je charakteristická svojí načervenalou barvou, během času získává modrozelený odstín, který vzniká v důsledku kyslíku, atmosférické vlhkosti a oxidu uhličitého. Zelené patiny neboli měděnky si můžete všimnout zejména na střechách historických budov.

Patina na mědi má ochranný účinek, protože chrání měď vůči další korozi. Z měděných polotovarů se zhotovují střechy, okapy, parapety apod. Potřebujete pravidelně dodávat měděné plechy, měděné pásy nebo měděné trubky pro klempíře? Obraťte se na nás.

Polotovary pro bronzová pouzdra

Bronz je materiál, který oproti jiným vyniká velice dobrými kluznými vlastnostmi. Díky tomu najdou tyto bronzové polotovary své uplatnění všude tam, kde je vyžadován provoz bez údržby nebo kde může dojít k nedostatečnému mazání. Ideální je proto bronz pro výrobu pouzder.

Naše široká nabídka kovových polotovarů zahrnuje i materiál pro výrobu bronzových pouzder. U nás najdete bronzové polotovary různých šířek, ze kterých si můžete vybrat přesně takové, které potřebujete.

Oproti jiným kovových materiálů vynikají bronzová pouzdra plynulým chodem bez zadrhávání. Lze je použít pro otáčivé a kývavé pohyby, mají nízký koeficient tření, mají dobré kluzné vlastnosti, plynulý chod bez zadrhávání a jsou velice nenáročná na údržbu. Jsou také dobře odolná proti nečistotám, vodě a chemikáliím.

Dodávka mosazných pásů

Součástí našeho sortimentu jsou mosazné pásy různých tlouštěk a šířek. Mosazné pásy z naší nabídky vyhovují technologicky modernímu způsobu zpracování u zákazníků. Podle vašich požadavků vám mosazné pásy nařežeme.

Mosazné pásy se zpracovávají lisováním, ohýbáním, tažením a prostorovým přetvářením. Z mosazných pásů se vyrábí celá řada součástek. Využití mosazných pásů je například v elektrotechnice, v sanitární technice, ale také například v umění.

Mosaz má velice dlouhou životnost, je totiž odolná vůči korozi. Mosazné pásy jsou také výjimečné svojí tvarovou stálostí, chemickou odolností a mají výborné mechanické vlastnosti. Polotovary z mosazi tak dokážou obstát i v těch nejnáročnějších podmínkách. Mosazné pásy nabízíme za výhodné ceny.

Hliníkový bronz pro větší zatížení

Hliníkový bronz se vyznačuje svojí vysokou odolností. Vhodný je proto všude tam, kde jsou místa podléhající tření nebo opotřebení za velkého zatížení. Nejčastěji se proto hliníkový bronz používá pro kování, upevňovací prvky, spojky, ložiska v námořní dopravě nebo různé kloubové spoje.

Pevnost a tvrdost hliníkového bronzu zajišťuje jeho složení. To je obohacené minimálně o 5 % Al. V případě, že je hliníku asi do 9 %, rozpouští se v mědi a struktura slitiny se skládá pouze z krystalů α. Při větším obsahu Al vznikají také křehké krystaly γ‘ (Cu9Al4) a slitina je tvrdší a křehčí. Hliníkový bronz může mít ve svém složení i jiné přísadové prvky.

Hliníkový bronz má ještě více výhod než běžný bronz, jelikož patří mezi skutečně odolné materiály. Dokáže odolat například až teplotám do 800 °C a díky tomu je vhodný pro výrobu potrubí a kohoutů pro přehřátou páru. Hliníkový bronz také velice dobře odolává kyselinám a louhům a lze jej proto použít i do agresivního prostředí.

Bronzové ploché a kulaté tyče

Naše firma zajišťuje dodávku plochých bronzových tyčí různých rozměrů dle norem ISO.
Bronzové tyče mají velmi dobré kluzné vlastnosti a dokážou dobře odolávat korozi. Ploché bronzové tyče jsou proto ideální například pro použití jako strojní součástky. Vyrábí se z nich třeba kluzné lineární lišty, různé nástroje určené pro tažení plechů, vodítka nebo kameny pro válcovny. V případě vašeho zájmu vám ploché bronzové tyče nařežeme na vámi požadovanou délku.

Připravené pro vás máme také kulaté bronzové tyče různých rozměrů. Podle vašeho přání vám bronzové tyče nařežeme na požadovanou velikost. Čtyřhranné bronzové tyče se nejčastěji používají pro různé strojní součástky. Jsou vhodné třeba k výrobě čtvercových matic. Bronz patří k vyhledávaným kovům pro svoji vysokou pevnost, odolnost vůči korozi a také má oproti jiným materiálům velice dobré kluzné vlastnosti.

Naše firma vám zajistí dodávku kulatých i plochých bronzových tyčí dle vašich potřeb. Nabídnout vám můžeme i kulaté bronzové tyče. Přidejte se i vy k našim spokojeným zákazníkům! V případě vašeho zájmu nás kontaktujte.

Měděné trubky pro solární kolektory

Měděné trubky mají své uplatnění také v oblasti solárních kolektorů. Jejich použití je na místě zejména v případě pokročilých selektivních kolektorů, kde se počítá s celoročním využitím sluneční energie.

Měděné trubky umožňují rychlou montáž (pájení, lisování, apod). V případě použití mědi je to také často stejný materiál s kolektory, což znamená nulový elektrochemický potenciál. Tím dochází k zásadnímu omezení rizika koroze.

Měď je pro účely solárních kolektorů ideální materiál také z toho důvodu, že dokáže odolat vysokým teplotám i tlakům. To znamená, že se dá předpokládat u solárních kolektorů s potrubím z mědi velmi vysoká životnost až několika desetiletí. Díky tomu patří měď oprávněně k předním materiálům, které se k výrobě solárních kolektorů používají.

Naše firma vám zajistí dodávku i řezání měděných trubek na požadovanou délku. V případě potřeby vám také můžeme nabídnout pravidelnou dodávku měděných trubek. Pokud máte nějaké dotazy ohledně našich měděných polotovarů a jejich dodávky, kontaktujte nás.

Měděné trubky pro rozvody vody

V současnosti je čím dál větší zájem o měděné trubky pro rozvody pitné vody. Měď je totiž spolehlivý materiál, který dokáže vydržet extrémně vysoké a nízké teploty, a také má velice dobrou tepelnou vodivost. Měděné trubky dokážou velice dobře odolat tlaku. Splňují hygienické parametry a nemnoží se v nich bakterie legionella. Měděné trubky jsou díky svým vlastnostem ideální volbou pro rozvody TZB.

Je známo, že trubky z mědi také dokážou odolat ohni a nepodléhají korozi. Právě pro tyto všechny své vlastnosti se měděné trubky využívají pro rozvody pitné vody, tepla, plynu a vhodné jsou i do solárních systémů nebo do nemocnic, kde slouží k přepravě kyslíku.

Jejich složení se časem nemění, a proto mají měděné trubky vysokou životnost. Naše firma vám nabízí dodávku měděných trubek. Součástí našeho sortimentu jsou trubky z mědi různých průměrů.

Mechanické vlastnosti hliníkového bronzu

Hliníkový bronz je vhodný pro díly, které podléhají tření nebo opotřebení za velkého zatížení. Jeho výborné mechanické vlastnosti jej totiž předurčují pro použití v náročných odvětvích průmyslu. Nejčastěji se proto používá pro upevňovací prvky, spojky, kování, kloubové spoje nebo ložiska v námořní dopravě.

Za mimořádnou pevností a tvrdostí hliníkového bronzu stojí jeho složení obohacené minimálně o 5 % Al. V případě, že je hliníku asi do 9 %, rozpouští se v mědi a struktura slitiny se skládá pouze z krystalů α. Při větším obsahu Al vznikají také křehké krystaly γ‘ (Cu9Al4) a slitina je tvrdší a křehčí. Hliníkový bronz může obsahovat i jiné přísadové prvky.

Mezi přednosti hliníkového bronzu patří jeho vysoká odolnost vůči korozi i žáru, kdy dokáže odolat až teplotám do 800 °C. Proto se z něj vyrábí například potrubí a kohouty pro přehřátou páru. Hliníkový bronz velice dobře čelí i kyselinám a louhům. Díky tomu je tento materiál ideální volbou do náročného prostředí.

Dobrá opracovatelnost mosazných polotovarů

Mosazné polotovary se vyznačují svojí mimořádně dobrou opracovatelností. Díky tomu mohou mosazné polotovary získat skutečně atraktivní vzhled. Povrch mosazi lze navíc upravit leštěním, lakováním nebo kartáčováním.

Mosazné polotovary jsou tvrdší a pevnější než měď. Zároveň jsou křehčí než ocel. Mosaz je materiál, který se hodí pro výrobu ozdobných lišt, armatur, kování, šroubů apod.

Kromě těchto vlastností mají mosazné trubky také dobrou vodivost. Pro tuto svoji vlastnost mosazné trubky nejčastěji nacházejí své uplatnění v průmyslových odvětvích.

Polotovary z mosazi jsou vhodné i pro výrobu kondenzátorů nebo třeba osvětlení. Mosazné trubky mají své místo i v architektuře nebo mohou být součástí stylového nábytku.