Gravírování moderní laserovou technologií

Realizujeme gravírování kovových polotovarů ve vysoké kvalitě. Na bronzové trubce jsme Vám schopni vytvořit třeba nápis, ornament, výrobní štítek nebo logo Vaší firmy.

Gravírování je metoda založená na odpaření materiálu do hloubky v řádu mikrometrů. Gravírování kovových polotovarů provádíme moderní laserovou technologií v dokonalé přesnosti. Naši školení pracovníci mají s gravírováním bohaté zkušenosti a rádi Vám vyjdeme vstříc s Vašimi speciálními požadavky a představami.

Naše perfektně odvedená práce a Vaše spokojenost jsou u nás na prvním místě. Máte zájem o gravírování kovových polotovarů? Kontaktujte nás! Poskytujeme také odborné poradenství.

Rozvody TZB – dodávka měděných trubek

V současné době je na trhu stále velká poptávka po měděných trubkách, které jsou díky svým vlastnostem ideální volbou pro rozvody TZB. Měď je totiž spolehlivý materiál, který dokáže vydržet extrémně vysoké a nízké teploty, a také má velice dobrou tepelnou vodivost. Měděné trubky jsou schopny odolat tlaku, zároveň splňují hygienické parametry a nemnoží se v nich bakterie legionella.

Trubky z mědi také dokážou odolat ohni a nepodléhají korozi. Právě pro tyto všechny své vlastnosti se měděné trubky využívají pro rozvody pitné vody, tepla, plynu a vhodné jsou i do solárních systémů nebo do nemocnic, kde slouží k přepravě kyslíku.

Měděné trubky mají vysokou životnost, jelikož jejich složení se časem nemění. Naše firma vám nabízí dodávku měděných trubek. Součástí našeho sortimentu jsou trubky z mědi různých průměrů.

Stěhování do nových kanceláří

Milí klienti, dodavatelé a přátelé,

s radostí vám oznamujeme, že sídlíme v nových a kompletně zrekonstruovaných prostorách. Kanceláře a distribuční centrum společnosti MetalCentrum s.r.o. nyní naleznete na adrese Bystřička 384 poblíž Valašského Meziříčí a města Vsetín.

Díky novým kancelářím a rozšíření kapacity skladovacích prostor následujeme trendy řízení skladů a distribuce v Česku a Slovensku. Rychlé a kvalitní vyřízení objednávek a poptávek, pohodlný a bezstarostný nákup je pro nás prioritou.

Kudy se k nám dostanete:

Měděné potrubí do solárních systémů

Vážení zákazníci, v naší nabídce najdete měděné trubky různých průměrů, které nacházejí své uplatnění například jako měděné potrubí do solárních systémů.

Měď je pro tyto účely ideální materiál, jelikož dokáže odolat vysokým teplotám, tlakům a nepodléhá korozi. Solární kolektory s potrubím z mědi mají velmi vysokou životnost až několika desetiletí. Díky tomu patří měď k předním materiálům, které se k výrobě solárních kolektorů používají.

Měděné trubky Vám nařežeme na Vámi požadovanou délku. V případě potřeby Vám také můžeme nabídnout pravidelnou dodávku měděných trubek. Pokud máte nějaké dotazy ohledně našich polotovarů a jejich dodávky, kontaktujte nás.

Nabízíme mosazné pásy

Vážení zákazníci, v naší nabídce najdete mosazné pásy různých tlouštěk a šířek. Mosazné pásy, které nabízíme, vyhovují technologicky modernímu způsobu zpracování u zákazníků. Podle vašich požadavků vám mosazné pásy nařežeme.

Mosazné pásy se zpracovávají lisováním, ohýbáním, tažením a prostorovým přetvářením. Z mosazných pásů se vyrábí celá řada součástek. Své uplatnění proto nacházejí třeba v elektrotechnice, v sanitární technice nebo například v umění.
Mosaz je odolná vůči korozi, díky čemuž má velice dlouhou životnost. Vyhledávaná je také pro svoji tvarovou stálost, chemickou odolnost a výborné mechanické vlastnosti, díky kterým dokáže obstát i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Máte zájem o mosazné pásy? Kontaktujte nás!

Bronzová pouzdra

Sháníte materiál pro výrobu bronzových pouzder? My vám nabízíme bronzové trubky různých šířek, ze kterých si můžete vybrat přesně takové, které potřebujete.

Bronzové trubky vynikají velice dobrými kluznými vlastnostmi. Díky tomu najdou tyto bronzové polotovary své uplatnění všude tam, kde je vyžadován provoz bez údržby nebo kde může dojít k nedostatečnému mazání.

Oproti jiným materiálům vynikají bronzová pouzdra plynulým chodem bez zadrhávání. Lze je použít pro otáčivé a kývavé pohyby, mají nízký koeficient tření a jsou velice nenáročná na údržbu.

Bronz navíc dokáže dobře odolávat vodě i chemikáliím. V případě, že máte zájem o bronzové trubky pro výrobu pouzder, můžete se na nás obrátit.

Měď pro klempířské výrobky

Pro svoji dobrou opracovatelnost a dlouhou životnost je měď ideálním materiálem pro klempířské odvětví. Klempířské výrobky z mědi jsou nejen mimořádně odolné, ale také jsou oblíbené pro svoji bezúdržbovost.

I když je měď charakteristická svojí načervenalou barvou, v průběhu času získává typický modrozelený odstín. Ten vzniká v důsledku kyslíku, atmosférické vlhkosti a oxidu uhličitého. Zelené patiny neboli měděnky si můžete všimnout zejména na střechách historických budov.

Patina má ovšem ochranný účinek, jelikož chrání měď vůči další korozi. Z měděných polotovarů se zhotovují střechy, okapy, parapety apod. Potřebujete pravidelně dodávat měděné plechy, měděné pásy nebo měděné trubky? Kontaktujte nás.

Kruhové tyče z bronzu

Naše firma zajišťuje dodávku bronzových kruhových tyčí, které mají různý průměr. Kruhové bronzové tyče vynikají vysokou odolností vůči korozi, různým chemickým agresivním látkám.
Nejčastěji se využívají například v petrochemickém průmyslu, kde se z nich vyrábějí součástky pro zařízení pracující v agresivním prostředí, jako jsou kyseliny, louhy nebo také slaná mořská voda.
Díky tomu se bronzové kruhové tyče používají také k výrobě součástek v lodním průmyslu, trapézových matic a dalších předmětů. V naší nabídce najdete bronzové tyče, které vám můžeme nařezat na požadované rozměry.
Pokud máte zájem o kruhové bronzové tyče pro lodní či petrochemický průmysl nebo pro jiné účely, kontaktujte nás. Spolehnout se můžete na náš profesionální servis.

Dodáváme měděné trubky

Vážení zákazníci, pokud potřebujete pro vaši firmu zajistit dodávku měděných trubek, obraťte se na nás. Naše společnost vám nabízí možnost pravidelné dodávky měděných trubek i dalších měděných polotovarů.

Měděné trubky jsou velice oblíbeným a vyhledávaným materiálem pro rozvody pitné vody. Měděné trubky totiž splňují náročné hygienické parametry. Perfektně také dokážou odolat extrémně vysokým či nízkým teplotám. Měděné trubky se proto používají i pro rozvody plynu, tepla nebo např. pro zajištění přepravy kyslíku v nemocnicích.

Měděný materiál má vysokou trvanlivost a vydrží v perfektním stavu po mnoho let. Měděné trubky vám nařežeme na vámi požadovanou velikost. Spolehnout se můžete na náš profesionální servis.

Mosazné polotovary

V naší široké nabídce máme pro vás připravené mosazné polotovary různých tvarů a rozměrů, jako jsou mosazné plechy, pásy, trubky nebo tyče. Mosazné polotovary vám také nařežeme podle vašich požadavků.

Mosazné polotovary mají široké využití např. v elektrotechnice, jemné mechanice, při výrobě různého kovového zboží, v modelářství, v automobilovém i lodním průmyslu.
Díky povrchové úpravě může mosaz získat velice efektní vzhled. Jedná se o leštění, lakování nebo kartáčování.

Další možností je také patinování, při kterém se povrch mosazi chemicky stejnoměrně zoxiduje do požadovaného tónu. Tím získá mosaz vzhled tzv. staromosazi. Jestliže se předpokládá větší zátěž povrchu vnějšími vlivy jako je otěr nebo vlivy počasí je vhodné ponechat mosaz v surovém stavu. Mosazné polotovary nabízíme za výhodné ceny.