Měděné trubky pro rozvody vody

V současnosti je čím dál větší zájem o měděné trubky pro rozvody pitné vody. Měď je totiž spolehlivý materiál, který dokáže vydržet extrémně vysoké a nízké teploty, a také má velice dobrou tepelnou vodivost. Měděné trubky dokážou velice dobře odolat tlaku. Splňují hygienické parametry a nemnoží se v nich bakterie legionella. Měděné trubky jsou díky svým vlastnostem ideální volbou pro rozvody TZB.

Je známo, že trubky z mědi také dokážou odolat ohni a nepodléhají korozi. Právě pro tyto všechny své vlastnosti se měděné trubky využívají pro rozvody pitné vody, tepla, plynu a vhodné jsou i do solárních systémů nebo do nemocnic, kde slouží k přepravě kyslíku.

Jejich složení se časem nemění, a proto mají měděné trubky vysokou životnost. Naše firma vám nabízí dodávku měděných trubek. Součástí našeho sortimentu jsou trubky z mědi různých průměrů.

Mechanické vlastnosti hliníkového bronzu

Hliníkový bronz je vhodný pro díly, které podléhají tření nebo opotřebení za velkého zatížení. Jeho výborné mechanické vlastnosti jej totiž předurčují pro použití v náročných odvětvích průmyslu. Nejčastěji se proto používá pro upevňovací prvky, spojky, kování, kloubové spoje nebo ložiska v námořní dopravě.

Za mimořádnou pevností a tvrdostí hliníkového bronzu stojí jeho složení obohacené minimálně o 5 % Al. V případě, že je hliníku asi do 9 %, rozpouští se v mědi a struktura slitiny se skládá pouze z krystalů α. Při větším obsahu Al vznikají také křehké krystaly γ‘ (Cu9Al4) a slitina je tvrdší a křehčí. Hliníkový bronz může obsahovat i jiné přísadové prvky.

Mezi přednosti hliníkového bronzu patří jeho vysoká odolnost vůči korozi i žáru, kdy dokáže odolat až teplotám do 800 °C. Proto se z něj vyrábí například potrubí a kohouty pro přehřátou páru. Hliníkový bronz velice dobře čelí i kyselinám a louhům. Díky tomu je tento materiál ideální volbou do náročného prostředí.

Dobrá opracovatelnost mosazných polotovarů

Mosazné polotovary se vyznačují svojí mimořádně dobrou opracovatelností. Díky tomu mohou mosazné polotovary získat skutečně atraktivní vzhled. Povrch mosazi lze navíc upravit leštěním, lakováním nebo kartáčováním.

Mosazné polotovary jsou tvrdší a pevnější než měď. Zároveň jsou křehčí než ocel. Mosaz je materiál, který se hodí pro výrobu ozdobných lišt, armatur, kování, šroubů apod.

Kromě těchto vlastností mají mosazné trubky také dobrou vodivost. Pro tuto svoji vlastnost mosazné trubky nejčastěji nacházejí své uplatnění v průmyslových odvětvích.

Polotovary z mosazi jsou vhodné i pro výrobu kondenzátorů nebo třeba osvětlení. Mosazné trubky mají své místo i v architektuře nebo mohou být součástí stylového nábytku.

Bronzové polotovary pro vysoce namáhané součásti

Pokud hledáte materiál, který je vhodný pro vysoce namáhané součásti strojů, potom vsaďte na bronz. Tento odolný materiál totiž nepodléhá korozi, kyselinám a jen tak se neopotřebuje.

V naší nabídce bronzových polotovarů najdete např. bronzové tyče, které jsou díky svým mimořádným kluzným vlastnostem ideální volbou pro vysoce namáhané součásti strojů. Bronzové tyče se standardně vyrábějí metodou kontinuálního lití, klasickým litím nebo tažením.

Bronzové tyče nacházejí své uplatnění v petrochemickém průmyslu a používají se jako součástky pro zařízení pracující v agresivním prostředí, jako jsou kyseliny, louhy nebo také mořská voda. Kruhové bronzové tyče jsou proto využívané v lodním průmyslu, dále se z nich zhotovují trapézové matice a závity nebo matice lisů.

V případě Vašeho zájmu o kulaté, ploché nebo čtyřhranné bronzové tyče nás kontaktujte. Realizujeme také řezání bronzových tyčí.

Přesné řezání mědi vodním paprskem

Potřebujete zajistit přesné řezání měděných polotovarů? Naše firma Vám nabízí vysoce přesné řezání mědi pomocí vodního paprsku, který umožňuje geometrické řezání s nulovým úkosem řezné hrany. Jedná se o inovovanou 3D technologii řezání měkkých, tvrdých i extrémně odolných či problematických materiálů.

Řezací hlava poskytuje naklonění až 60 stupňů současně s eliminací a kompenzací úkosu. Jedná se o studený řez, při kterém nedochází k zakalení, jako při řezání např. laserem. Řez mědi je bez otřepů, úkosu a okují a nevyžaduje proto žádné další opracování.

Pomocí vodního paprsku vám můžeme nařezat i jiné materiály kromě mědi. V případě Vašeho zájmu o řezání vodním paprskem nás kontaktujte.

Nabízíme ploché měděné tyče

Vážení zákazníci, součástí naší nabídky jsou ploché měděné tyče, které vám můžeme nařezat dle vámi požadovaných rozměrů. Spolehnout se můžete na naše několikaleté zkušenosti a odborný přístup. Ploché měděné tyče máme připravené v různých šířkách.

Kovové polotovary, mezi které patří i ploché tyče z mědi, mají velice široké uplatnění. Měď je materiál, který se hojně využívá zejména pro svoji velmi dobrou tepelnou a elektrickou vodivost.

Polotovary z mědi jsou proto ideální pro integrované obvody a elektromotory nebo pro výrobu elektrických vodičů. Předností měděných polotovarů je také jejich snadné mechanické zpracovávání a také to, že je měď materiálem, který dokáže odolat atmosférické korozi. Pokud máte zájem o ploché tyče z mědi, kontaktujte nás.

Laserové řezání nerezových trubek

Naše firma realizuje laserové řezání nerezových trubek a profilů o průměru od 10 do 250 mm. Při průměru od 10 mm do 225 mm dělíme profily do maximální délky 6,5 m.

V případě průměru nerezové trubky nad 225 mm do 250 mm je maximální délka profilu limitována délkou 3 m. Laserové řezání nerezových trubek provádíme za pomoci špičkové techniky.

Realizujeme laserové řezání nejen nerezových trubek, ale také standardně řežeme profily z materiálů, jako je hliník, pozink nebo železo.

Dále jsme našim zákazníkům schopni nabídnout možnost laserového zpracování trubek, a to kruhového, čtvercového nebo obdélníkového průřezu.

Gravírování kovových polotovarů

Vážení zákazníci, naše firma se zabývá nejen řezáním a dodávkou kovových polotovarů, ale jejich gravírováním.

Záleží nám na Vaší spokojenosti, a proto gravírování kovových polotovarů realizujeme ve vysoké kvalitě. Na bronzové trubce jsme Vám schopni vytvořit třeba nápis, ornament, výrobní štítek nebo logo Vaší firmy.

Gravírování kovových polotovarů provádíme moderní laserovou technologií v dokonalé přesnosti. Jedná se o metodu založenou na odpaření materiálu do hloubky v řádu mikrometrů.
Naši školení pracovníci mají s gravírováním bohaté zkušenosti a rádi Vám vyjdeme vstříc s Vašimi speciálními požadavky a představami.

Očekávat můžete perfektně odvedenou práci.
Máte zájem o gravírování kovových polotovarů? Kontaktujte naši firmu. Obrátit se na nás můžete také v případě, že potřebujete odborné poradenství.

Použití měděných trubek pro rozvody plynu

Měděné trubky stále častěji nahrazují ocelové potrubí, které se dříve používalo pro rozvody plynu. Měděné trubky totiž mají skvělé vlastnosti, velkou odolnost a mimořádně dlouhou životnost. Montážní technologie měděných trubek je navíc velmi snadná.

Měděné trubky vyrobené dle normy ČSN EN 1057 jsou vhodné pro rozvody plynu, dále pro rozvody pitné vody, teplé vody, pro topenářské rozvody i pro rozvody topných olejů. Zde vidíte, že je v současnosti využití měděných trubek opravdu rozsáhlé.

Měděné trubky jsou odolné vůči vysokým teplotám a požáru. Měď je totiž materiál zařazený do třídy A1, což je nejvyšší hodnocení požární odolnosti. Díky odolnosti mědi vůči UV záření a vysokým teplotám umožňuje bezproblémové vedení jak vnitřního tak i vnějšího plynovodu. Máte zájem o měděné trubky? Kontaktujte nás!

Měděné přířezy

Potřebujete měděné přířezy na míru? My Vám je zhotovíme v rozměrech dle Vašeho přání. Měděné přířezy na míru provedou naši zkušení pracovníci pomocí nejmodernějších strojů.

Měděné přířezy se nejčastěji uplatňují při výrobě domácích spotřebičů, v elektrotechnice, v automobilovém průmyslu, v umění a v různorodých průmyslových odvětvích. Měděné přířezy nabízíme za atraktivní ceny.

Náš sortiment zahrnuje nejen měděné přířezy, ale také měděné plechy různých rozměrů, měděné desky, měděné pásy nebo měděné dráty, které se používají např. k výrobě šperků.

Máte zájem o měděné přířezy nebo jiné měděné polotovary? Kontaktujte nás!